עמוד-קרציות

קרציות

מחלות וסיכונים

מעבר לעקיצות הלא נעימות עלולות הקרציות להעביר מחלות שונות, כמו למשל: מחלות בקר, "קדחת הקרציות בכלבים" וכו'. קדחת הקרציות בכלבים גורמת לחולשה, חוסר תאבון, שטפי דם, דימומים מהאף, האיברים הפנימיים והפה וחום גבוה, המחלה עלולה לגרום למות הכלב.

שני סוגי הקרציות המרכזיים

שני סוגי הקרציות המרכזיים הינם- הקרצייה הקשה והקרצייה הרכה. הקרצייה הקשה חיה כשבוע, עורה גמיש וגופה לא אחיד. הקרצייה מוצצת כמות דם שמכפילה את המשקל שלה פי כמה ולאחר המציצה היא מחזירה נוזל מיותר לגוף ממנו נלקח הדם. לאחר מכן, ניזונה הקרצייה מהדם במשך שבוע ולאחר אותו שבוע היא מטילה עד כ- 10000 ביצים ומתה.

הקרצייה שייכת למשפחת העכבישים והיא אינה חרק. ישנם כמה מינים של קרציות אשר שוכנות בקרבת האדם והחי. יש קרציות שמעדיפות עופות, יש קרציות שמעדיפות כלבים, יש קרציות שמעדיפות בהמות ויש קרציות ששוכנות במערות וחורבות (קרציית המערות)- קרציות אלו ניזונות מכל חי בעל דם חם.

אחד המאפיינים של הקרצייה הוא שחוש הריח שלה מצוי ברגליה הקדמיות וכדי ללכת היא משתמשת בזוג הרגליים האחוריות. איברים ייחודיים נוספים הינם ה"היפוסטום" וה"אלר"- ההיפוסטום כולל שני טורים של שיניים, באמצעותם היא נדבקת לעור. האלר נמצא על רגליה הקדמיות ואחראי על הרגישות לטמפרטורה וללחות.

הקרצייה הרכה, בניגוד לשמה מתאפיינת בגוף קשיח ומכיוון שראשה מחובר לגופה קשה להבין בו. הקרצייה הרכה יכולה לחיות במשך שנים ואפילו לשרוד ללא מזון. לאחר שהקרצייה הרכה תאתר את החיה היא תמצוץ את דמה במשך חצי שעה ולאחר מכן תתחיל להטיל ביצים. לאחר מספר ימים היא תהפוך לנימפה (שלב שמגשר בין הביצה לשלב הבגרות).

במידה ונתקלתם בקרציות פנו אל מדביר מקצועי וטפלו בהן בהקדם.

נתקלתם בקרציות? צרו איתי קשר עכשיו, ואגיע לטפל בבעיה במקצועיות ויעילות

תפריט עמודים