עמוד-פשפשי-מיטה

פשפשי מיטה

איך נזהה שמדובר על פשפשים?

ראשית, יש לבצע חיפוש במיטה ובסביבתה מכיוון שהם נמשכים לחמצן והם עוקצים בלילה כזיהוי לחוסר תזוזה. הנקבה צריכה את הדם על מנת לפרק אותו ממרכיביו עבור בניית נרתיקי הרבייה להם היא מספקת חלבונים. לפעמים קשה למצוא את הפשפשים ולפעמים מתגלים פשפשים רבים. כמו כן, לפעמים ניתן להבחין בסימני דם על הסדין. שנית, יש לבדוק באילו אזורים בבית התרחשו העקיצות. הגורם השלישי אליו יש לשים לב הינו הריח. לפשפשים יש ריח לא נעים ואפילו דוחה. נוסף על כך, ניתן לזהות חלקי נשלים או נשלים שלמים של הפשפשים וניתן להבחין בהפרשות- הן יראו כמו גרגירים שחורים וימצאו על המיטה, ליד הסדקים של המיטה ועל רהיטים וקירות שצמודים למיטה.

פשפשי מיטה- סימנים לזיהוי נזקים

פשפש המיטה הינו חרק טפיל אשר פועל במהלך הלילה. הפשפש ניזון מדמו של האדם ומתפשט באמצעותו. גופו של הפשפש דק ופחוס והוא מסוגל לשרוד אחרי הדברה מאסיבית משום שהוא מסתתר באזורים שקשה לחדור אליהם. פשפש המיטה הינו טפיל תברואתי של האדם, זאת משום שהוא נמצא על גופו רק במהלך מציצת הדם.

משום שהפשפש מאלחש את אזור העקיצה היא אינה מורגשת ורק לאחר כמה שעות ניתן לראות נפיחות, סימנים אדומים ולחוש גירוד. משום שלא ניתן להרגיש את העקיצה באופן מיידי לא ניתן לדעת שישנם פשפשים בבית והימצאותם עשייה להמשך זמן רב.

למרות שהפשפשים הינם מפגע והם עשויים לגרום לגירויים, גירודים ונזק לרכוש הם לא מעבירים מחלות, ועדיין יש לטפל בבעיה באמצעות הדברה, כך שבמידה וישנה עקיצה יש לבדוק מה גרם לה, בצורה זו יהיה ניתן לדעת כיצד להתמודד עם המצב.

נתקלתם בפשפשים? צרו איתי קשר עכשיו, ואגיע לטפל בבעיה במקצועיות ויעילות

תפריט עמודים