עמוד-פרעושים

פרעושים

מה קורה כשיש חיות מחמד בבית?

חיות מחמד כגון חתולים וכלבים עלולות להוביל להתפתחות של מושבת פרעושים בבית ולכן יש לטפל בבעל החיים ולמנוע את הגעת הפרעושים. במקרים רבים בני הבית אינם יודעים על קיומם של הפרעושים והסובלים העיקריים הינם הכלבים והחתולים משום שהפרעושים מעדיפים את הדם שלהם. כאשר הפרעוש מוצץ את הדם של בעל החיים הוא עלול לגרום לו לחלות. במצבים מסוימים עלול בעל החיים למות ולאחר מותו מתחילים הפרעושים לפגוע בבני הבית.

פרעושים – פרעוש הכלב והחתול

הפרעוש הינו חרק טפיל שניזון מדם של יונקים. צבעו של הפרעוש שחור אדמדם, גופו צר והוא פעיל בכל שעות היממה, מתחילת האביב, במהלך הקיץ ועד לעונת הסתיו. מרבית חייו נמצא הפרעוש על הקרקע אך כאשר הוא קולט יונק הוא מסוגל לקפוץ לגובה של כעשרות סנטימטרים, למרות זאת תנועתם של הפרעושים מוגבלת והם תלויים בתנועה של הפונדקאים. מספר המינים של הפרעושים מגיע לאלפיים וישנם פרעושים שמעדיפים יונק מסוים על האחר.

איך ניתן לשמור על חיות המחמד?

במידה ומגדלים חתול או כלב יש להעניק להם טיפול נגד פרעושים באופן קבוע, לאורך כל חודשי השנה ולהשתמש בתכשיר מתאים אשר קיבל אישור מווטרינר. כמו כן, יש לספר את בעל החיים באביב, להחליף או לכבס את הכרית או השמיכה של בעל החיים כל כמה חודשים- במידה ומכבסים את הכרית יש להשתמש במים חמים כדי לקטול את הביצים, הגלמים והזחלים ורצוי שלא לישון עם בעל החיים או לתת לו לרבוץ על הספות. נוסף על כך, יש לגשת אל הווטרינר כדי לבצע ביקורת תקופתית ובמידה והתכשיר לא מסייע יש להחליפו.

מעבר לזאת יש לטפל בפרעושים הנמצאים בבית וכדי לעשות זאת יש לפנות אל מדביר מקצועי.

נתקלתם בפרעושים? צרו איתי קשר עכשיו, ואגיע לטפל בבעיה במקצועיות ויעילות
תפריט עמודים