עמוד-עכבישים

עכבישים

העכביש הוא פירוק רגליים, יש לו שמונה רגליים וגופו מורכב מראש- חזה ורגליים ויחידה של בטן. קיימים בעולם כ- 40,000 סוגים של עכבישים לכל הפחות והעכבישים המסוכנים הנפוצים בישראל הם הששן החום והאלמנה השחורה. עכבישים אלו נמצאים בחצרות, מחסנים, בתים ושטחים פתוחים.

מרבית העכבישים לא עוקצים את האדם ואנשים שנפגעים מהם נעקצים במקרים בהם הניחו את ידם מתחת לאבן, שיח או שהו במקומות חשוכים בבית. העכבישים יעקצו רק כאשר יחושו מצוקה. במידה והששן החום או האלמנה השחורה עוקצים יש לפנות אל הרופא באופן מיידי ולקבל טיפול.

אלמנה שחורה

הצבע של האלמנה השחורה הינו שחור בוהק בשילוב כתמים אדומים וקטנים. הגודל של הנקבות הינו 4 ס"מ והגודל של הזכרים הינו 2 ס"מ. כמו כן, הרגלים של הזכרים ארוכות יותר משל הנקבות ובטנם יותר עדינה.

העקיצה של האלמנה השחורה אינה כואבת ואינה בולטת, אחריה עשוי הנעקץ להרגיש כאב בבטן- הבטן עלולה להיהפך לקשה והכאבים עשויים להיות חמורים. כמו כן, עלול הנעקץ להרגיש בחילה, כאב ראש, להזיע, לרעוד, לסבול מעוויתות, עקצוץ בידיים או לחוש קוצר נשימה ובחילה. האלמנה השחורה אוכלת חרקים ולפעמים גם מרבי רגליים, נדלים, כנימות ועכבישים מסוגים אחרים. הארס של האלמנה השחורה רעיל אך מקרי המוות נדירים.

ששן חום

לששן החום (עכביש הבית) יש שש עיניים, הוא קטן מהאלמנה השחורה ועל גבו מופיע סימן של כינור לבן.

העקיצה של השושן החום מתחילה להשפיע לאחר כמה שעות, הנשיכות כואבות וגורמות לתגובה חריפה באזור הנשיכה וציפורני הששן החום עשויות לגרום לפצעים כואבים. למרות תחושת הכאב שגורמות הנשיכות הן פחות מסוכנות מהנשיכות של האלמנה השחורה. לפעמים נוצר פצע עם נמק ובמקרים נדירים מופיעה תגובה מערכתית.

ניתן להתמודד עם בעיית העכבישים באמצעות הדברה מקצועית. פנו אל אלברט אביב ותקבלו שירות איכותי ואדיב.

נתקלתם בעכבישים? צרו איתי קשר עכשיו, ואגיע לטפל בבעיה במקצועיות ויעילות

תפריט עמודים