עמוד-נמלים

נמלת האש הקטנה

מוצא הנמלים מצרעות! (לפני 80 מיליון שנה).בעלי חיים חברתיים,חיים במושבה שרק המלכה מטילה ביצים (המלכה מדכאת ע"י פרומון את יכולת הרוויה של שאר הנקבות במושבה).התקשורת בין הפרטים נעשית ע"י פרומונים.(אזהרה,התכנסות).סימן ההיכר של משפחת הנמלים הינו הגבעולון (שנץ) שמחבר בין הבטן לחזה.יש להם שני זוגות כנפיים לא שווים באורכם.הנמלים אינם מעבירים מחלות!.הסיבה לכך שגופם מפריש סוג של אנטיביוטיקה ולכן חיידקים וטפילים לא נדבקים לגופם.

התרבות – ידועות 2 דרכים להתרבות הנמלים:

  1. הקמת מושבה ע"י מלכה אחת.
  2. התפלגות מושבה קיימת.

האפשרות הראשונה הינה הנפוצה ביותר ומתרחשת באמצעות "מעוף הכלולות". מעוף הכלולות מתרחש "ביום היפה ללא רוח אחרי הגשם הראשון".

סוגי נמלים נוספים הנפוצים בארץ:

  1. זערורית אדמונית (מורית נאה)
  2. מורית הבתים
  3. מורית פרעה
  4. קמפונית פולחת
  5. נמלת הקציר השחורה
  6. בנאית ישראלית

נמלת "האש הקטנה" – מקורה בדרום אמריקה,נחשבת למין פולש וכלולה בין 100 המינים הפולשים הבעייתים ביותר בעולם!.

צבעה אדום כתום,גודל 1-1.5 מ"מ.המלכה מגיעה ל-5 מ"מ.זוהתה לראשונה בארץ בשנת 2005, באזור עמק הירדן.כיום נמצאת בכל רחבי הארץ, כאשר גורם ההתפשטות הוא סחר בעצים וצמחים (משתלות) שבהם נמצאים הכינים של הנמלים.הנמלה גורמת להפרת האיזון הקיים בטבע וכן במארג האקולוגי המקומי ולעיתים באופן חמור.עיקר ההתפשטות הטבעית של נמלת האש הקטנה מתבצעת ע"י התפלגות מושבות קיימות. (גנים זהים) ולכן קשה להדבירם משום שהם משפחה אחת שהתרחבה לכלל אזורי הארץ.בניגוד למיני הנמלים "המקומיים" שכל משפחה יש לה את הגנים האופיינים לה ולאזור מחייתה.עיקר ההתפשטות של נמלת האש נעשית ע"י האדם בהעברה לא מכוונת.

הדברה-

ניסיון ההדברה של נמלת האש הנרחב ביותר נערך באמצעות רעל ספציפי בשם Hydr metylnon.

 

נתקלתם בנמלת האש? צרו איתי קשר עכשיו, ואגיע לטפל בבעיה במקצועיות ויעילות

תפריט עמודים