עמוד-מכרסמים

מכרסמים

ישנם שלושה סוגי מכרסמים בהם ניתן להיתקל- חולדת החוף, חולדה מצויה ועכבר מצוי. מכרסמים אלו מזיקים למזון, מעבירים מחלות, פוגעים בתשתיות ופוגעים בחי. שלושת המינים דומים אך פוגעים באדם בדרכים שונות. הכרות עם המכרסמים הללו תסייע לנו להילחם בהם ולהשתמש בסוג ההדברה המתאים. ניתן לזהות את המכרסמים לפי הסימנים שהם משאירים ולפי המראה שלהם.

חולדת החוף שוכנת באזור מישור החוף ובמרבית המקרים נמצאת ליד מקורות מים- במקרים רבים היא נמצאת בביובים. כמו כן, היא מסוגלת לשחות ולצלול. החולדה שוקלת כ- 500 גרם, בעלת צבע אפור, עיניים קטנות, זנב באורך הגוף והיא חיה בלהקות. הגללים שלה שחורים. החולדה עלולה להיכנס אל בתים פרטיים דרך פתחי ביוב, סדקים ברצפה ואסלות. החולדה אוכלת הכל, לרבות בשר, חיות קטנות, חיות משק ועוד. יש לציין כי ביחס לשתי החולדות האחרות קשה מאוד להרעיל וללכוד את חולדת החוף.

החולדה המצויה מתאפיינת בגודל בינוני, משקלה כ- 250 גרם, צבעה אפור בשילוב גוונים, זנבה ארוך, אוזניה גדולות, עיניה בולטות וגדולות והיא חיה בלהקות. הגללים של החולדה המצויה שחורים ומאורכים. החולדה מסוגלת לטפס על קירות ועצים ולקפוץ למרחק של מטר ומעלה. קיניה דומים לקנים של דרורים. החולדה חודרת אל הבתים דרך חלונות, סדקים, פתחים של מיזוג אוויר, תשתיות חשמל ועוד. קיניה עלולים להימצא גם בבתים. החולדה ניזונה מבשר ומזון צמחי.

העכבר המצוי מסוגל לטפס ולקפוץ לגבהים ומרחקים של חצי מטר ומעלה. גודלו קטן, צבעו אפור ולפעמים צהוב ולבן. משקלו מגיע ל- 20 גרם, זנבו ארוך ועיניו קטנות. העכבר המצוי מסוגל לחדור לבתים ומבנים דרך דלתות ותשתיות. גללי העכבר שחורים, קטנים מגרגר אורז, חלקים ומחודדים בקצה.

נתקלתם במכרסם? צרו איתי קשר עכשיו, ואגיע לטפל בבעיה במקצועיות ויעילות

תפריט עמודים