עמוד-מזיקי-החצר

מזיקי החצר

ישנם מגוון מזיקים אשר פוגעים בחצר, באדם ובבעלי החיים האחרים. בין המזיקים הללו ניתן למצוא את העכבישים, החשופיות, העקרבים והנדלים, הנחשים והחולד (חפרפרת).

עכבישים– גופם של העכבישים בנוי מראש, חזה ובטן ויש להם שלושה- ארבעה זוגות עיניים. למרבית העכבישים יש ארס. באמצעות הארס הם הורגים את הטרף. בארץ קיימים שני סוגי עכבישים ארסיים- הראשון הוא הששן החום והשני הוא האלמנה השחורה. העקיצה של האלמנה השחורה גורמת לכאב מיידי, בניגוד אליה, העקיצה של הששן החום משפיעה רק אחרי כמה שעות- במידה ואחד משני העכבישים הללו עוקץ יש לגשת לטיפול רפואי באופן מיידי. נוסף על העכבישים הללו יש עכבישים שאינם מהווים סיכון אך יוצרים קורים שפוגעים במראה האסתטי של החלל.

החשופיות הינן חלזונות בלי קונכייה והן נמצאות באזורים בעלי לחות גבוהה. החשופיות משאירות אחריהן ריר מבריק אשר מעורר גועל. את החשופיות ניתן למצוא בבורות ביוב, בעציצים, בגינות ועוד.

נדלים ועקרבים חיים בשטח הפתוח ומסתתרים במחילות או מתחת לאבנים. עקיצה של נדל תגרום לכאב אך לא תהווה סיכון. מעבר לכאב המקומי יש מינים מסוימים שמכילים ארס ועלולים לגרום למוות.

הנחשים הינם זוחלים ומראם עגול וארוך- יש נחשים שמגיעים לעשרות מטרים. ראשם קטן ועיניהם בולטות. בפה יש שתי שיניים וכאשר מדובר על נחש ארסי מכילה נשיכתו ארס. הכשה של נחש עלולה לגרום למוות ולכן יש לטפל בה במהירות.

חולד הינו יונק שחי במחילות ואוכל פקעות ושורשים. החולד נראה כמו גליל מאורך ופרוותי, אין לו זנב ואוזניים ועיניו אשר מכוסות בקרום שקועות מתחת לעורו- לכן הוא עיוור (אך הוא יכול להבדיל בין חושך ואור). לחולד יש שיניים בולטות אשר מאפשרות לנו לחפור ובעזרת ראשו השטוח הוא דוחף את האדמה מחוץ למחילה. החולד עשוי לצור תלי אדמה בגינות, עשוי לפגוע בקווי מים אשר נמצאים מתחת לאדמה, עלול לנשוך ועוד.

נתקלתם במזיקי החצר? צרו איתי קשר עכשיו, ואגיע לטפל בבעיה במקצועיות ויעילות

תפריט עמודים